Kayısı Çekirdeği Yağı Göz Çevresi
21 Haziran 2024

Kayısı Çekirdeği Yağı Göz Çevresi

Biz kadınlar için göz çevresi oldukça önemlidir. Yaptığımız mimikler bazen bize kırışıklık olarak dönebilir. Her kadının kâbusu olan yaşlanmanın belirtileri göz çevresinde hızla oluşup moralimizi bozabilir. Bu durumda çareyi hemen kırışıklık giderici kremlerde aramak doğru değildir.

Gözaltı kırışıklıkları, özellikle güneş altında uzun süre bulunan kişilerde daha fazla ortaya çıkmaktadır. Gözaltı kırışıklıkları için uygulanacak birkaç pratik yöntemden bahsetmek istiyorum. Gözaltı çevresi için birçok bitkisel yağ deneyebilirsiniz, ancak her bitkisel yağ göz çevresine uygulanmaz. Bu yüzden bilinçsizce ve uzman görüşü almadan kullanmamanızı öneririm. Bahsedeceğim kayısı çekirdeği yağı, göz çevresi için size yardımcı olacaktır. Bitkisel yağlar gözaltı kırışıklıklarını tamamen gidermez, ancak görünümünü azaltır ve yeni kırışıklık oluşumunu önler.

Neden Göz Çevresi İçin Kayısı Çekirdeği Yağı?

Kayısı çekirdeği yağı, içerdiği bol miktarda A vitamini, E vitamini, K vitamini ve D vitamini sayesinde cildin gençleşmesine ve kırışıklıkların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Cildin genç kalmasını sağlar ve cilde önemli bir etki sağlar. İstenmeyen lekeleri ve kırışıklıkları gidermede oldukça etkili bir kurtarıcıdır.

İçerisinde bulunan oleik, palmitik ve linoleik asit sayesinde cilt hücrelerinizi lekelere ve dış etkenlere karşı koruyucu bir duvar oluşturur. Ayrıca cilt kuruluğunu giderir ve cildi nemlendirir. İçerdiği mineraller sayesinde cildinizi canlandırır ve ışıl ışıl yapar. Bu bitkisel yağın içerisinde A vitamini olduğundan dolayı göz çevresinde oluşmakta olan morlukların giderilmesinde harici olarak kullanılmaktadır. Cildi kuru olan kişilerin bu yağı kullanmalarında bu bitki çekirdeğinin içeriğinde bulunan magnezyum ve selenyum gibi minerallerin etkisiyle göz altlarına fayda sağlayacaktır.

Kayısı çekirdeği yağı, içeriğinde bulunan omega 3 ve omega 6 yağ asitleri sayesinde göz etrafında meydana gelen kırışıklıklarda, cilt deformelerinde yani sarkmalarda, istenmeyen lekelerde ve akne oluşumunda kullanılmaktadır. Kayısı çekirdeği yağı, göz çevresi etrafında ortaya çıkmış olan yağ bezelerinin bertaraf edilmesinde ciltte kolay emilim göstermesinden dolayı fayda sağlamaktadır. Kayısı çekirdeği yağı, son zamanlarda kişilere fayda sağladığından dolayı kullanımı artmıştır. Özellikle bayanlar bu yağı oldukça tercih etmektedir ve onlar tarafından kullanımı sağlanmaktadır. Bayanların kullanmış oldukları kozmetik ürünlerin göz çevrelerine vermiş olduğu zararlardan dolayı göz çevresine uygulanmasında fayda sağlar.

Tabii ki kayısı çekirdeği yağını sadece kadınlar kullanmaz. Genç yaşlı demeden her yaş grubundan bireylerin kullanması uygun görülmektedir ve bu yağın hiçbir yan etkisi bulunmaz. Kesinlikle cilt sağlığı için faydalı olan kayısı çekirdeği yağı, uykusuzluktan dolayı göz çevresinde ortaya çıkan kızarık görüntünün giderilmesinde fayda sağlar ve uygulanan bölgede rahatlatıcı bir etki sağlar.

Kayısı Çekirdeği Yağı Göz Çevresi İçin Nasıl Kullanılır?

Öncelikle pamuk üzerine birkaç damla kayısı yağı damlatarak göz çevrenize nazikçe sürün ya da kayısı çekirdeği yağını göz çevresine parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın. Uygulama bittikten sonra 1 saat bekletin ve daha sonra temizleyebilirsiniz. İki günde bir kez olacak şekilde akşamları uygulanması gerekmektedir. Bir süre sonra canınızı sıkan kırışıklıkların azaldığını fark edeceksiniz.

Dikkat: Kayısı yağı cilde sürüldükten sonra sakın güneşe çıkmayın, yoksa ters bir etki ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden gece kullanmanız daha doğru olacaktır.

Kayısı Çekirdeği Yağı Göz Çevresi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni