kayisiyagi.gen.tr https://www.kayisiyagi.gen.tr Kayısı Yağı, Faydaları ve Yan Etkileri tr-TR hourly 1 Copyright 2020, kayisiyagi.gen.tr Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 +0000 Thu, 20 Feb 2020 00:00:00 +0000 60 Kayısı Yağı Tırnak https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-yagi-tirnak.html Thu, 29 Nov 2018 06:21:11 +0000 Kayısı yağı tırnak: üzerinde oldukça olumlu etkilere sahip olan bir üründür. Kayısı yağının tırnak üzerindeki etkileri birçok insan tarafından bilinmektedir. Yapılan araştırmalara göre kayısının tırnak, saç, kaş ve Kayısı yağı tırnak: üzerinde oldukça olumlu etkilere sahip olan bir üründür. Kayısı yağının tırnak üzerindeki etkileri birçok insan tarafından bilinmektedir. Yapılan araştırmalara göre kayısının tırnak, saç, kaş ve genel anlamda insan vücudu üzerinde olumlu sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır. Bu durum göz önünde bulundurularak kayısı yağı üretilmeye başlanmıştır. Kayısı yağı hafif, neredeyse kokusuz bir üründür. İçeriğinde yağ asitleri ve antioksidan vitaminlerle yüklüdür. Yağ asitlerinin yanı sıra A, C ve E vitamini açısından da oldukça zengin bir yağdır. Diğer yağlarla kıyaslandığında kayısı yağı en çok badem yağı ile benzerlik göstermektedir. Kayısıdan elde edilen soğuk pres yöntemiyle kayısının çekirdek özündeki yağının alınması ve elde edilmesine kayısı yağı denmektedir. Kayısı yağı tamamen doğaldır ve organiktir. Açık bir renge sahiptir ve rahatsız edici koku içermez. 

Kayısı yağının vücut ve tırnak üzerinde faydaları oldukça fazladır. El ve ayak tırnakları çeşitli sebeplerle zaman zaman olduğundan daha zayıf ve güçsüz durumlara gelebilir. Hatta en ufak darbelerde kırılabilir veya şekil bozuklukları yaşanabilir. Kayısı yağı tırnak ve tırnak etlerini besler ve güçlendirir. Tırnağa düzenli olarak da uygulanan kayısı yağı tırnaklarınızda istediğiniz görünüme ve istediğiniz sonuca ulaşmanıza fayda sağlamaktadır. Kayısı yağı tırnak uzayışını da olumlu yönde etkilemektedir. Bilinçli bir şekilde tırnaklar üzerine uygulanan kayısı yağı tırnak diplerinin güçlenerek daha sağlam ve sağlıklı tırnak oluşumlarında fayda sağlamaktadır. Kişinin yanında taşınması kolaydır ve tırnaklarınıza istediğiniz yerde kolayca uygulayabilirsiniz. Tırnaklarınızda günlük kullanımlara uygun bir üründür. Hatta günde 2-3 kere uygulayabilirsiniz. Tırnaklarınız üzerinde yıkamadan kalabilir, fakat rahatsız oluyorsanız yarım saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Tırnak üzerinde yan etkilere neden olmayan bir yağdır. Tamamen doğal bir yağ olduğu için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Yaklaşık 1 ay kullanıldıktan sonra tırnaklarınızda sizde değişimi fark edeceksiniz.

Kayısı yağı tırnak üzerindeki etkileri:
 • Tırnağın daha çabuk ve sağlıklı uzamasında etkilidir.
 • Tırnakta güçsüzlük var ise tırnağa güçlülük kazandırır.
 • Alınan darbelere karşı kolay kırılmaları önler.
 • Tırnağı pürüzsüz bir görünüme kavuşturur.
 • Tırnağa pembemsi güzel bir renk kazandırır.
]]>
Kayısı Yağı Cilde Faydaları https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-yagi-cilde-faydalari.html Thu, 29 Nov 2018 18:56:59 +0000 Kayısı yağı cilde faydaları ile insanların ilgi odağı olan bir bitki haline gelmiştir. Son derece büyük etkileriyle daha ilk kullanımdan itibaren bile olumlu sonuçlarını göstermeye başlayan kayısı yağı, yüzde seksen kull Kayısı yağı cilde faydaları ile insanların ilgi odağı olan bir bitki haline gelmiştir. Son derece büyük etkileriyle daha ilk kullanımdan itibaren bile olumlu sonuçlarını göstermeye başlayan kayısı yağı, yüzde seksen kullanım oranıyla cilt üzerinde kullanılmaktadır. Günümüzde özellikle bayanlar kayısı yapının cilde olan faydaları nedeniyle yüz bölgelerine uygulamaktadır. Son derece organik bir yağ olan kayısı yağı, günümüzde bazı merdiven altı üretimler nedeniyle organiklik özelliğini kaybederek artık katkılı bir hale gelmiştir. Bu nedenle kayısı yağı, alınmadan önce kesinlikle güvenilir yerlerden alınmalıdır. Aksi durumlarda içerisinde birçok kimyasal katkı maddesi bulunan kayısı yağlarını kullanmak durumunda kalabilirsiniz. Kullanacağınız bu gibi yağlar ise faydadan daha çok zarar verecektir. Kayısı yağı cilde faydalarıyla özellikle diğer bitkisel yağlara göre çok daha hafiftir. Bu nedenle bu yağı kullanmak için hiçbir şekilde inceltmenize gerek yoktur. Kayısı yağının  cilde çok fazla sayıda faydası bulunur. Ülkemizde kayısısıyla meşhur olan ilimiz Malatya kayısı yağı üretimi açısından da birincidir. Bu nedenle doğu bölgelerinde kayısı yağına ulaşmak çok daha kolaydır. Günümüzde her on aktardan sekizinde bulunabilecek olan kayısı yağını sizlerde çok rahat bir şekilde elde edebilirsiniz. Şimdi kayısı yağı cilde faydaları açısından neler olduğuna bir göz atalım. 

Kayısı yağının cilde olan faydaları:
 • Sivilceler: Özellikle ergenlik döneminde insanların yüz bölgelerinde ve sırt bölgelerinde ciddi bir şekilde sivilce oluşmaya başlar. Bu bölgelerde oluşan sivilceler iyileşseler bile geride leke bırakabilirler. Bu gibi durumlar direk olarak yeterli tedavi yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle düzenli bir şekilde kayısı yağının sivilcelerde kullanılması sizleri için olumlu etkiler gösterecektir. 
 • Cilt tonunu düzeltir: Kayısı yağı cilde faydaları ayrıca insanlarda cilt tonunun düzeltilmesinde ve aynı zamanda rengin tam olarak oturmasında önemli etkiler yapmaktadır. Özellikle sıcak yaz aylarında bronzlaşan yüz bölgesi için kayısı yağı önemli bir bitkisel yağdır.
 • Cildin sıkılaşması: Kayısı yağı, cilde düzenli olarak uygulandığı zaman, cildin yeterli yağ sevisine ulaşmasını sağlayarak cildin yağ oranını dengeler. Bu şekilde cilt daha sıkı bir hal alır. Cildin sıkılaşması ise özellikle bayanların uğraş alanı olan kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Eğer sizlerde daha sıkı bir cilde ulaşmak istiyorsanız düzenli olarak cildinize kayısı yağı sürebilirsiniz. 
 • Aşırı cilt yağlanması: İnsanlarda meydana gelen aşırı cilt yağlanması, belli bir süre sonra ciddi olarak rahatsızlık verici bir hale gelmektedir. Bu gibi durumlarda cilt yağlanmasının önüne geçebilmek için düzenli bir şekilde kayısı yağı kullanılabilmektedir. 
 • Cilt kuruması: Yaygın olarak karşılaşılan ve özellikle de yaz aylarında cildin aşırı kurumasına bağlı olarak ortaya çıkan çatlaklar ve cilt sorunları kayısı yağı ile ortadan kaldırılabilir. Kayısı yağı cilde faydaları cilt kuruluğunda da önemli etkiler yapmaktadır. Düzenli olarak kullanılan kayısı yağı, insanlarda meydana gelen şiddetli kurulukların önüne geçerek etkilerini ortaya çıkarmaktadır. Eğer sizlerde de cilt kuruluğu sorun haline gelmişse kesinlikle kayısı yağını denemelisiniz. 
 • Hassas cilt yapısı: Hassas cilt yapısına sahip olan insanlar için ideal bir cilt bakım ürünü olan kayısı yağı, ciltte herhangi bir tahrişe neden olmadan insanlarda cildi yatıştırmaktadır. Bu şekilde cilt kayısı yapını emerek hızlı bir şekilde yayar. Eğer sizlerde hassas cilt yapısına sahipseniz kayısı yağı ile cildinize masaj yaparak bu bakımı kendinize kazandırabilirsiniz. 
 • Göz altı: İnsanlarda göz altlarının çok hassas olmasına bağlı olarak ciddi bir şekilde yıpranmalar meydana gelmektedir. Meydana gelen cilt yıpranmasını engelleyebilmek için düzenli olarak kayısı yağı cilde faydaları ile fayda görebilirsiniz.  
]]>
Kayısı Yağı Sivilce https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-yagi-sivilce.html Fri, 30 Nov 2018 03:41:11 +0000 Kayısı yağı sivilce, Kayısı yağı sivilce izleri üzerinde etkisi ile bilinen bir üründür. Sivilce izleri yanında sivilce oluşumlarına da engel olmaktadır. Kayısı yağı sivilce oluşumlarını engellerken bir yandan da var ol Kayısı yağı sivilce, Kayısı yağı sivilce izleri üzerinde etkisi ile bilinen bir üründür. Sivilce izleri yanında sivilce oluşumlarına da engel olmaktadır. Kayısı yağı sivilce oluşumlarını engellerken bir yandan da var olan izlerin kaybolmasına fayda sağlamaktadır. Kayısı yağı ile yapılan bir çok cilt maskesi bulunmaktadır. Hem evde yapılabilen ve rahatça uygulanan hemde uygun bir maliyete sahip olan kayısı yağı maskesi sivilce sorunu yaşayanlara büyük oranda çözüm olmaktadır. Kayısı yağı sivilce sorunlarının yaşanmaması için düzenli olarak kullanılmalıdır. Kişiler üzerinde yan etkilere rastlanmamıştır. Tamamen doğal ve organik bir ürün olan kayısı yağı yapılan araştırmalar sonucunda kayısının faydalı olduğunun kanıtlanması ardından üretilmiştir. Yapılan araştırmalar kayısının insan üzerinde her türlü olumlu fayda sağlanmasının anlaşılması ile kayısı yağı ve kayısı ile ilgili diğer ürünler üretilmeye başlanmıştır. Kayısı taze bir şekilde bolca tüketildiğinde bir çok cilt problemini gidermektedir. Kayısı yağı sivilce problemi yaşayanlara çare olarak söylenmektedir. Ciltteki sivilce lekelerini gideren ve yeni sivilce oluşumlarını engelleyen maskeler cilde uygulanarak sivilce probleminden kurtulabilirsiniz.

Kayısı yağı sivilce maskesi için gerekli olan malzemeler:
 • 2 tatlı kaşığı kayısı yağı
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • Yarım çay bardağı süt
Kayısı yağı sivilce maskesi yapılışı: Küçük bir kap içerisine kayısı yağını koyun. Arkasından süt ve balı ekleyin. Biraz karıştırarak cildinize uygulayın. Cildinize maskeyi sürdüğünüz sırada parmaklarınızla cildinize masaj yapın. Parmak uçlarıyla cilde hafif dokunuşlar uygulamak cildi uyararak maskenin daha etkili bir hale gelmesini sağlamaktadır. Kayısı yağı maskesinin cilt üzerinde 20-25 dakika kalması yeterli olacaktır. Süre dolunca yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bolca durulanan yüzünüz zaman içerisinde ışıl ışıl bir hal alacaktır.

Kayısı yağı sivilce dışında cilt üzerindeki faydaları:
 • Kayısı yağı cilt üzerinde yağlanma oluşumunu engeller ve yağlanmayı geciktirir.
 • Kuru ciltlerde nem takviyesi yaparak cildi kuru görünümünden uzaklaştırır. Daha nemli ve daha elastik bir görünüm sağlar.
 • Cilt üzerinde zamanla oluşan koyu renklerin görünümünü açar.
 • Cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlar.
 • Cilde sıkılaştırıcı etkisi sağlar ve gençleştirir.
 • Düzenli kullanıldığı takdirde yaşlanma karşıtıdır.cildi korur.
 • Tahriş olan cildin daha çabuk onarımını sağlar ve kendini yenilemesine yardımcı olur.
]]>
Kayısı Yağının Yüze Faydaları https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-yaginin-yuze-faydalari.html Sat, 01 Dec 2018 02:28:32 +0000 Kayısı Yağının Yüze Faydaları, Kayısının etli kısmı evde hazırlanan bir çok doğal maske tariflerinde kullanılabilir, ancak kayısıdan elde edilen ve cilt bakımında kullanılan esas yararlı ürün kayısının kurutulmuş Kayısı Yağının Yüze Faydaları, Kayısının etli kısmı evde hazırlanan bir çok doğal maske tariflerinde kullanılabilir, ancak kayısıdan elde edilen ve cilt bakımında kullanılan esas yararlı ürün kayısının kurutulmuş çekirdeğinden elde edilen yağdır. Kayısı yağının yüze faydaları çok olduğunundan rağbet giren ürünler arasında yer alıyor. Kayısı yağının yüze faydaları, soğuk pres uygulayarak elde etmektedir ve elde edilen yağ oldukça zayıf bir aromaya sahiptir ve açık sarı renklidir. Dilerseniz kayısı yağının yüze faydaları nelerdir hep birlikte hatırlayalım. İşte kayısı yağının yüze faydaları. 

Kayısı yağının yüze faydaları nelerdir
 • Cildi nemlendirir ve besler.
 • Cilt tarafından kolayca emilir.
 • A vitamini açısından oldukça zengin olduğu için güneşli günlerde dışarı çıkmadan önce ellerinize ve yüzünüze sürüldüğünde güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlar.
 • Cildi yağlandırmaz.
 • Cildin elastikiyet özelliğini arttırır.
 • Cilt kırışıklıklarını azaltır, geciktirir ve önler.
 • Kaşıntılı cilt hastalıklarına iyi gelir.
 • Cildin dışarıdan gelen etkenlere karşı koruyan kayısı yağı adeta bir kalkan görevi görür.
 • Diğer bitkisel yağların tersine kayısı yağı yüzde hızlı bir şekilde emilir ve cildinizin derinlemesine yaşlanmasına yardımcı olur.
 • Kayısı yağının yüze faydaları arasında dudaklara olan faydası da bilinir. Aynı zamanda bebeklerde ve çocuklarda cilt losyon olarak da kullanılır.
 • Kayısı yağının yüze faydaları bunlarla sınırlı değil, cildimizde bulunan lekeleri gidererek cilt rengi tonunu ayarlar
 • Cildi yumuşatarak nemlendiren kayısı yağı masaj salonlarında da sıklıkla kullanılır.
 • Kayısı yağının yüze faydaları arasında cilt bakımı için evde hazırladığınız karışım ve maskelere karşı kayısı yağı eklemek cildi gençleştirici özelliği vardır
 • Kayısı çekirdeği yağı bilinenin aksine ciltte yağlanma yapmaz
 • İçindeki vitaminler sayesinde cildi besleyerekdaha yumuşak, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar.
 • Kayısı çekirdeği yağı A vitamini yönünden son derece zengindir ve bu yüzden cilt tarafından kolayca emilir ve kalıntı bırakmaz.
 • Göz altlarında oluşan kırışıklıklar ve siyah halkalara ve aynı zamanda şişliklere karşı iyi gelir.
 • Sorunlu ciltlerde, sivilceye yatkın ciltlerde, akne ve lekelerde iyi gelir
 • Siyah noktaları kaybeder gözenekleri temizler ve arındırır.
 • Egzama ve benzeri rahatsızlıklarda yatıştırıcı etkisi bulunmamaktadır.
]]>
Kayısı Yağı Maskesi https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-yagi-maskesi.html Sat, 01 Dec 2018 03:49:31 +0000 Kayısı Yağı Maskesi, kayısı sahip olduğu mükemmel içeriğiyle sindirimden cilt bakımına, kalpten, göz ya da saç bakımına kadar her derde deva bir meyvedir. Dünya üstünde en yüksek miktarda üretim yapan ülkenin Tür Kayısı Yağı Maskesi, kayısı sahip olduğu mükemmel içeriğiyle sindirimden cilt bakımına, kalpten, göz ya da saç bakımına kadar her derde deva bir meyvedir. Dünya üstünde en yüksek miktarda üretim yapan ülkenin Türkiye olması kayısı ile alakalı araştırmaların yoğunlaşmasına ve her bir alanda kullanılması gibi sonuçları gözlemlemişizdir. Kayısıyla ilgili ekonomik faaliyetlerde de çok çeşitlilik sağlamış ve ilk başta sofraları zenginleştiren pekmez, reçel gibi ürünlere ve hediyelik şekerleme gibi ticari nitelikli paketlenmiş olan hazır tatlılara kadar türevleri geliştirilmiştir. Türkiye'nin en çok üretici ülke olması ve ülkenin çoğu bölgesinde kayısı yetişiyor olmasına rağmen Malatya ve civarında tarımı yapılan kayısı yaz mevsiminin başlangıcında artan sıcaklarla birlikte ve ihtiyacın ziyadeleşmesi ile birlikte kanın sulandırılması ve insanların serinlemesi işlevini üstlenen bir meyvedir.

Kayısı yalnız sofraları süsleyen bir meyve olarak kullanılmamakta, ayrıca dermatoloji alanında da hatırı sayılır etkisi vardır. Bu harika meyvenin dermatolojik bakımdan kullanım yerlerinden bazıları aşağıdaki gibidir.

Cildin elastik olmasını sağlar; cilt gerginliği her insanın istediği bir özelliktir. Cilt gerginliği demek kırışıklıklardan kurtulmuş ve düzgün parlak görünen bir cilt demektir. İnsanlar özellikle kadınlar ilerleyen yaşlar da ya da cildin fıtratı gereği çok elastik ya da sarkık olabilir. Cildin elastik olması ve sarkıklığı farklı şeyler olmasına rağmen sonuçları birbirini netice etmektedir. Sarkık bir cilt çok çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilir. Bunlardan en çok rastlanılan hızlı kilo verme durumudur. Bu durumda cilt sarkmaları eğer verilen kilo çok fazla ise mesela 150 kilodan 120 kiloya düşülmüşse bazı bölgelerde ameliyat gerektirecek boyutta olur. Sarkık ciltle elastik cildin farkı hücre sayısıdır. Yani 10 cm deri içinde elastik ciltte 100 hücre varsa sarkık ciltte 250 hücre görülür. Elastik ciltte hücreler arası bağlar fiziksel kuvvetle gevşer ve deride uzama görülür. Eğer ki cildin elastikiyeti azsa maruz kalınan az kuvvette dahi kırışıklıklar ve çatlamalar kalıcı izler oluşturabilir. Bu sebeple cildin elastikiyetinin belli bir seviyede olması istenir. Kayısı çekirdeğinden çıkan kayısı yağı bakım sırasında hazırlanan küre sürüldüğü zaman cildin elastikiyetini artırır ve cilde toparlanma sağlayarak kırışıklıklarında giderilmesini sağlar.

Kayısı yağı maskesi, yağlı ciltlerde çok sayıda akne, sivilce ve siyah nokta bulunur ve cilt parlama sorunu yaşar. Yağlı ciltlerin en önemli sorunu olan sivilcelerle başa çıkmak adına öncelikle akneleri sıkmayın. Evdeki havluları kullanmayın tek kullanımlık olan havlu peçeteleri tercih edin ve yastığınız örtüsünü sık sık değiştirin. Sonra aşağıda vereceğimiz yağlı cilt maskesini yaparak cildinizin fazla ürettiği yağ sebumunu engellemiş olursunuz.

Kayısı Yağı Maskesi Malzemeleri

 • 2 tatlı kaşığı beyaz kil (Ciltteki yağın fazlasını emerek yağ dengesini sağlar.)
 • 1 tatlı kaşığı kayısı yağı (Cildi besler ve nemlendirir.)
 • 2 çorba kaşığı elma sirkesi (İyi bir dezenfektandır ve cildi yatıştırır.)

Kayısı Yağı Maskesi Hazırlama ve Uygulama

Kayısı yağı maskesinde kil, kayısı yağı veya zeytinyağı ve elma sirkesini koyup macun haline gelene kadar karıştıralım. Sonra cildinize uygulayalım 10-15 dakika kadar bekleyelim ve ılık su ile cildimizi yıkayalım. Anti-aging etkisi istiyorsanız cildinizi soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 1 kere yüzünüze sürün.

Not: Alerji riskini önlemek için maskeyi ilk önce bileğiniz iç tarafından deneyin. Eğer cildiniz herhangi bir kızarıklık ya da kaşıntı gibi reaksiyon vermez ise cildinize sürün. Cildiniz hassasiyet gösterirse maskeyi kullanmayın.

]]>
Acı Kayısı Çekirdeği Yağının Faydaları https://www.kayisiyagi.gen.tr/aci-kayisi-cekirdegi-yaginin-faydalari.html Sun, 02 Dec 2018 00:44:24 +0000 Acı kayısı çekirdeği yağının faydaları, Acı kayısı çekirdeği yağı hafif, neredeyse kokusuz ama yağ asitleri ve antioksidan vitaminleri bakımından yüklü bir yağdır. Acı kayısı çekirdeği yağı her yaşta hem vücudu Acı kayısı çekirdeği yağının faydaları, Acı kayısı çekirdeği yağı hafif, neredeyse kokusuz ama yağ asitleri ve antioksidan vitaminleri bakımından yüklü bir yağdır. Acı kayısı çekirdeği yağı her yaşta hem vücudun hem iç hem de dış sağlığı için faydalıdır. Ayrıca esansiyel yağları inceltmek için kullanılan taşıyıcı yağlardandır. Bu yağ, acı kayısı çekirdeklerinin soğuk preslenmesinden ortaya çıkmaktadır. Linoleik (Omega-6) ve oleik asit (Omega-3) bakımından oldukça fazladır. Geçmişte tümör gelişimini durdurma yöntemi için kullanılmıştır. Hemoroit ve kulak ağrısı gibi durumlarda da başarı göstermiştir. Acı kayısı çekirdeği yağının faydaları arasında ciltten sağlığa bir çok alanda başarı göstermiştir. Dilerseniz acı kayısı çekirdeği yağının faydaları hatırlayalım.

Acı kayısı çekirdeği yağının faydaları nelerdir
 • Acı kayısı çekirdeği yağı cildi gençleştirir ve terazide kullanılan en iyi taşıyıcı yağlardan biridir.
 • Hücre duvarının yapılanmasını sağlayan yağ asitleri sebebiyle cilde adeta hayat verir ve şekillendirir. 
 • Acı kayısı çekirdeği yağının içinde bulunan linoleik asit ve olduk asit ve palmitik asit nedeniyle hücre duvarının oluşmasını sağlar. Bu nedenle sivilce, cilt kuruluğu, saç dökülmesi ve akne gibi cilt problemlerinin çözülmesine katkı sağlar. Düzenli kullanıldığında kısa sürede etkisini gösterir. 
 • İçerdiği A vitamini, betakaroten, magnezyum, karotin ve kalsiyum gibi maddelerin olması sebebiyle bütün cilt tipleri için uygun olan acı kayısı çekirdeği yağı hem cilde canlılık verir hem de cildin nemlenmesini sağlar.
 • Ciltteki kırışıkları giderir ve oluşumunu engeller.
 • Acı kayısı çekirdeği yağının faydaları bunlarla da sınırlı değil bunların yanında kabızlık, bronşit, hırıltılı öksürük, astım, şeker hastalığı, sedef hastalığı, amfizem ve bağırsak parazitlerinin yok edilmesinde oldukça etkilidir. 
 • Sabun olarak ve de kolay emilme özelliği sayesinde masaj yaparken de kullanılan bir yağdır.
 • Özellikle selülit problemi olanlar bu sorunu ortadan kaldırmak için sorumlu olan bölgeye uygulandığında orada kan dolaşımını hızlandırır ve selülit problemini de ortadan kaldırır.
 • Cildi nemlendirir, cildi besler ve aynı zamanda A ve E vitaminleri bakımından oldukça zengin olduğundan dolayı güneşe karşı koruma sağlar. Güneşin zararlı ışınlarına karşı adeta bir kalkan görevi görür. 
 • Karışıklıkları geciktirir, kaşıntılı cilt hastalıklarına iyi gelir. 
 • Cildin elastikliğini arttırır, cildi yağlandırmaz.
Acı kayısı çekirdeği yağı yüzü temizlemek ve cilt problemlerinde gece veya gündüz kullanılabilir. Gece yatmadan önce yağla nemlendirilmiş pamuk yüze ve boyun çevresine sürülür. Gündüz nemlendirici olarak kullanılabilir. Kuru cilde sahip olanların her gün kullanılması önerilmektedir. Cilt kırışıklarını geçirmek için ise günde iki defa sabah akşam uygulamak gerekir. Bağırsaklarda oluşan parazitleri geçirmek için ise 1 su bardağı kadar suya 4-5 damla kadar acı kayısı çekirdeği yağı damlatılarak içilir. Selülitleri gidermek için ise problemli olan bölgeye ufak dokunuşlarla dairesel hayaletler yaparak masaj yapılması etkili olacaktır. Acı kayısı çekirdeği yağı hamilelere veya 10 yaşından küçük çocuklarda doktor kontrollerinde kullanılmalıdır. Acı kayısı çekirdeği yağının faydaları güneşli havalarda kendini göstermez bu nedenle güneşli havalarda kullanırken dikkatli olunmalıdır. 
]]>
Kayısı Çekirdeği Yağı Saç https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-cekirdegi-yagi-sac.html Sun, 02 Dec 2018 23:49:37 +0000 Kayısı çekirdeği yağı saç: üzerinde bilinen birçok etkisi vardır. Kayısı çekirdeği yağının içeriğindeki vitamin ve mineraller bir çok saç problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Saç problemlerinde en yaşanan sorunlar ar Kayısı çekirdeği yağı saç: üzerinde bilinen birçok etkisi vardır. Kayısı çekirdeği yağının içeriğindeki vitamin ve mineraller bir çok saç problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Saç problemlerinde en yaşanan sorunlar arasında yer alan cansızlık, kırılma ve sağlıksız görünüm kayısı çekirdeği yağı saç üzerindeki etkileri ile yok edilmeye çalışılmaktadır. Saçlarda genellikle vitamin eksikliğine bağlı problemler yaşanmaktadır. Özellikle A vitamini eksikliği saçların çabuk kırılmasına ve saç diplerinde kepek oluşumlarına neden olmaktadır. B1 ve B6 vitaminleri eksikliği ise saç dökülmesine neden olmaktadır. Kayısı çekirdeği yağı saç dökülmelerinin sonlanması amaçlanarak kullanılmaktadır. Saç köklerinin zayıflamasına bağlı olarak bir takım saç derisi rahatsızlıkları kişide yaşanabilmektedir. Hafif kokulu ve açık renkte olan kayısı çekirdeği yağı içeriğinde bol miktarda yağ asidi, A vitamini, C vitamini, E vitamini bünyesinde barındırmaktadır.

Kayısı çekirdeği yağı saç üzerindeki faydaları:
 • Kayısı çekirdeği yağı saça düzenli bir şekilde uygulandığında saçları dibinden besleyerek saça yumuşaklık ve parlaklık kazandırır.
 • Kayısı çekirdeği yağının saç köklerini ve saç derisini beslediği bilinmektedir.
 • Saç köklerinde ve derisinde yaşanan güçlülük ve yumuşaklık saç diplerindeki pullanmayı engellemektedir. Dolayısı ile saçtaki kepeklenmenin önüne geçmektedir.
 • Saç uçlarına uygulandığında uçlardaki kırıkları onarma özelliğine sahiptir.
 • Kişide düzenli ve doğru uygulama yapılırsa saçların çabuk uzamasına ve sağlıklı olmasına fayda sağlamaktadır.
 • Saç üzerinde parlaklık, yumuşaklık, canlılık ve hacim kazandırma etkisine sahiptir.
 • Saçları derinden beslerken nem kazandırarak saçın yıpranmasını ve kırılmasını engeller.
 • Saç dökülmelerini büyük oranda azaltır.
Kayısı Çekirdeği Yağı SaçKayısı çekirdeği yağı saça uygulanışı:
Kayısı çekirdeği yağı saç üzerinde basit masaj hareketleri yapılarak uygulanmaktadır. Uygulanması oldukça basit bir yöntem ile saçlar çok daha canlı bir hal alacaktır. Öncelikle kayısı çekirdeği yağının saç deresinde daha etkin bir fayda sağlaması için hafif bir şekilde ısıtın. Ocak üzerinde ılık bir hale getirdikten sonra ocağın altını kapatın ve doğrudan saçlarınıza masaj yaparak hem saç köklerine hemde saç diplerine uygulayın. Kayısı çekirdeği yağı saçta kaldığı süre boyunca saç ve saç derisine masaj yapmayı sürdürün ve aradan 20-25 dakika geçtikten sonra ılık su ile iyice saçlarınızı yıkayın. Eğer mümkünse kayısı çekirdeği yağını saçınızda çok daha fazla bekletebilirsiniz. Hatta ertesi güne kadar bekletilmesi önerilmektedir.
]]>
Ozonlanmış Kayısı Yağı https://www.kayisiyagi.gen.tr/ozonlanmis-kayisi-yagi.html Mon, 03 Dec 2018 08:47:30 +0000 Ozonlanmış kayısı yağı, içinde bir hayli fazla olan A, B, C ve P  vitaminleri olan kayısı, vitamin ve mineral açısından oldukça önemli bir meyvedir. Kalsiyumun, magnezyum, fosfor, demir, kükürt, bakır ve krom içeren meyveni Ozonlanmış kayısı yağı, içinde bir hayli fazla olan A, B, C ve P  vitaminleri olan kayısı, vitamin ve mineral açısından oldukça önemli bir meyvedir. Kalsiyumun, magnezyum, fosfor, demir, kükürt, bakır ve krom içeren meyvenin sayılmaz birçok faydası vardır. Kayısı yağı kayısı çekirdeğinden çıkarılarak yapılır. Vücut ve sağlık bakımından oldukça önemli olan kayısı çekirdeği yağı, kayısı çekirdeğinin kurumuş çekirdeğinden yapılmaktadır. Kokusu hafif ve açık renktedir. Kayısı yağının içerisinde bulunan yağ asidi A, C ve E vitaminleri arasında yer alıyor. Besleyici bir özelliği vardır. Özellikle ciltte çok önemli gelişmeler göstermiştir. Ciltte meydana gelen akne sivilce ve leke izlerinin oluşmasını önler ve önceden olan lekelerin giderilmesine önemli oranda yardımcı olur ve aynı zamanda nemlendirici bir etki yarattığından dolayı tüm cilt tipleri için uygundur. 

Ozonlanmış kayısı yağı bütün cilt problemlerinin giderilmesinde katkıda bulunur. İçinde bulunan yağ asidi sayesinde sıkılaştırıcı özelliği olduğundan karışıklıkların ve ciltteki bütün problemlerin giderilmesinde rol oynar. Ozonlanmış kayısı yağı sindirim sistemini çalıştırmaya cilt için kullanıldığı gibi birçok problemler içinde kullanılır. Ozonlanmış kayısı çekirdeğinin yağının uzun bir süre ozonlanma işleminde, yüksek oksijen seviyesine gelene kadar bekletilerek meydana gelir. Ozonlanmış kayısı normal kayısı yağına göre hızlı ve etkili özellikleri bulunmaktadır. Sahip olduğu bu özellikler cilt üzerinde uygulandığında daha hızlı ve gözle görünür bir şekilde iyileştirici özelliğe sahip olduğundan cilt üstünde daha büyük etkiler sağlamaktadır. Ozonlanmış kayısı yağı genellikle cilt bakımında kullanılır. Kadınların rahatsız olduğu ve istemediği bu görüntüleri giderilmesinde de yardımcı olur. Cilde nem ve parlaklık kazandıran bu yağ bunların yani sıra hücre yenileyici özelliği olan bir yağdır. Bir çok faydası olan ve saymakla bitmeyen ozonlanmış kayısı yağı doğru yerde ve doğru şekilde kullanıldığı zaman hiç bir şekilde yan etkisi bulunmamaktadır. Bütün vücudunuzda gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bu yağı günlük hayatınızda da normal bir nemlendirici olarak da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu yağı masaj yaptırırken de kullanabilirsiniz. 

Ozonlanmış Kayısı YağıOzonlanmış kayısı yağı faydaları:
 • Ozonlanmış kayısı yağının içinde bulunan A, B, C ve P vitaminleri olduğundan dolayı vücudumuzda eksikliği bulunan vitamin ve mineralleri bu yağdan takviye ederiz. 
 • Karaciğer, akciğer ve cilt kanserine karşı önleyici bir yapısı vardır. 
 • Anemi yani kansızlık hastalığında önemli derecede faydalıdır. 
 • Vücudun direncini arttırarak direnç ve kuvvet arttırır.
 • Migren hastalığına karşı da iyi gelen ozonlanmış kayısı yağının sakinleştirici özelliği de bulunur. 
 • Cildinizde bulunan istenmeyen güneş lekeleri, sivilce izleri, akne ve başka nedenlerden dolayı ortaya çıkan cilt problemlerine de iyi gelir. 
 • İçin de bulunan yağ asitleri sayesinde cildin elastikiyet özelliğini arttırarak sıklaştırır ve ciltte bulunan kırışıkların giderilmesinde yardımcı olur. 
 • Özellikle astım hastalarına ve solunum problemi çekenlere iyi gelir. 
 • Anemi yani kansızlık hastalığında iyileştirici özelliği vardır. 
 • Sindirim sistemimizi çalıştırmaya yardım eder.
 • Kabızlığı giderici özelliği olduğundan bağırsakları temizleyici ve diğer bağırsak problemleri de gidermede etkisi de vardır. 
 • Genellikle cilt bakımlarında kullanılan ozonlanmış kayısı yağı diğer kozmetik işlemlerde de rahatlıkla kullanılır. 
 • Ciltte oluşan alerjiye bağlı kuruluklarda ve kızarıklıkların giderilmesinde yardımcı olur.
 • Göz çevresi bakımında da oldukça faydalıdır. 
 • Tüm cilt tipleri için rahatlıkla kullanılabilir. 
 • Masaj yapmak için kullanılabilir. 
 • Ozonlanmış kayısı yağı özellikle boyun bölgesine masaj yapılarak bölgede oluşan ağrıların ve kırışı]]> Kayısı Çekirdeği Yağı Kaş https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-cekirdegi-yagi-kas.html Tue, 04 Dec 2018 03:45:48 +0000 Kayısı çekirdeği yağı kaş: Kayısı çekirdeği yağı birçok faydası olan doğal bir yağdır. Kalsiyum, magnezyum, karotin ve betakaroten maddeleri içermektedir. Saçlara ve yaşlara faydası ile bilinmektedir. Kayısı çekirdeği Kayısı çekirdeği yağı kaş: Kayısı çekirdeği yağı birçok faydası olan doğal bir yağdır. Kalsiyum, magnezyum, karotin ve betakaroten maddeleri içermektedir. Saçlara ve yaşlara faydası ile bilinmektedir. Kayısı çekirdeği yağı kaş üzerinde oldukça etkili sonuçlara sahiptir. Kaş sayısı zamanla çeşitli hastalıklar sebebiyle, devamlı olarak kesilmesi ve alınması ile azalmaya uğrayabilir. Ayrıca kullanılan ilaçlar ve dış faktörlerde kaşların azalmasına neden olmaktadır. Kaşların zaman içerisinde veya yaş ilerledikçe azalması kadınların en büyük problemleri arasında yer almaktadır. Kaşlardaki azalma bazen psikolojik sorunlara neden olmaktadır. Yüzlerdeki ifadeyi ve mimikleri belirgin hale getiren kaş herkes için oldukça önemlidir. Kaş yapısının güçlenmesine destek olarak kayısı çekirdeği yağı önerilmektedir. 

  Kayısı çekirdeği yağı kaş üzerinde onarıcı, kuvvetlendirici bir özelliğe sahiptir. Tamamen doğal kayısı çekirdeği içeriğinden yapılmış olan kayısı çekirdeği yağı kaş dahilinde daha bir çok faydaya sahiptir. Kaşların yanı sıra kirpikler içinde kullanılmaktadır. Kayısı çekirdeğinin faydaları yapılan araştırmalarca kanıtlanmıştır. Kanıtlanan faydalar kayısı çekirdeği yağının üretimine neden olmuştur. Cilt üzerinde, saçlar üzerinde,kaşlar ve kirpikler üzerinde bir çok olumlu etkiye sahiptir. Kayısı çekirdeği yağı vücuda ve insan sağlığına faydalı olmak adına üretilen bir üründür. Kozmetik ürün satan marketlerde, şifalı bitkiler ve doğal ürün satan yerlerde bulabilirsiniz. Uygun fiyata satılan kayısı çekirdeği yağı kaşlarınız da evde kendi imkanlarınızla bakım yapmanıza fayda sağlayacaktır. Kayısı çekirdeği yağı düzenli ve bilinçli kullanıldığı takdirde kaşlarınız da istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Kayısı çekirdeği yağı yan etkilerine bir çok insanda rastlanmamıştır. Tamamen organik ve doğaldır. Evde kaşlarınıza uygulayacağınız kayısı çekirdeği yağını kaşlarınız da biraz beklettikten sonra çok sert ovmadan durulama yapabilirsiniz. Boş bir rimel ucunu temizleyip kayısı yağına batırarak kaşlarınıza kayısı çekirdeği yağı sürebilirsiniz. Birkaç hafta kayısı çekirdeği yağı kaşlara düzenli bir şekilde sürüldüğünde sizde kaşlardaki değişikliği  fark edeceksiniz.

  Kayısı Çekirdeği Yağı KaşKayısı çekirdeği yağı kaş faydaları:
  • Kaşları daha gür bir hale getirir.
  • Kaşları kökünden besleyerek canlı bir görünüm kazandırır.
  • Zaman içerisinde seyrekleşen kaşların tekrar çıkmasına fayda sağlamaktadır.
  • Özellikle bayanlarda kaş alımının sık olması nedeni ile kaş küsmesi yaşanan durumlarda kökleri tekrar canlandırabilir.
  • Kaşların daha çabuk uzamasına fayda sağlamaktadır.
  • Sık ve dolgun bir kaş yapısının zeminini hazırlamaktadır. 
  • Kaşları güçlendirerek kopmasını ve dökülmesini engeller.
  ]]>
  Kayısı Yağı Kremi https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-yagi-kremi.html Wed, 05 Dec 2018 00:27:58 +0000 Kayısı yağı kremi: cilt üzerinde büyük faydalar sağlayan bir kremdir. Günlük cilt bakımı için uygun olan kayısı yağı kremi doğal nemlendiriciler sayesinde cildinizi kuruluktan kurtarır. Kayısı yağı kayısının bilinen f Kayısı yağı kremi: cilt üzerinde büyük faydalar sağlayan bir kremdir. Günlük cilt bakımı için uygun olan kayısı yağı kremi doğal nemlendiriciler sayesinde cildinizi kuruluktan kurtarır. Kayısı yağı kayısının bilinen faydaları üzerine üretilmeye başlamıştır. Yapılan araştırmalara göre kayısının cilt üzerinde olumlu etkileri kanıtlanmıştır. Bu durum göz önünde bulundurularak kayısı yağı kremi üretilmiştir. Kolayca yanınızda taşıyabileceğiniz bir üründür. Üstelik cilde de kolayca uygulanmaktadır. Kayısı yağı cilt için faydalı organik bir yağ olarak bilinmektedir. Özellikle diğer ağır bitkisel yağlarla kıyaslandığında çok daha hafiftir. İnce yapısı ile cilde sürüldüğünde hemen cilt kayısı yağı kremini kolayca emer ve emilim sayesinde cildinizi derinden besler. Her tür cilde uygulanabilen kayısı yağı kremini eczanelerde, kozmetik ürün satan marketlerde hatta süper marketlerin kozmetik reyonlarında bulabilirsiniz. Yanınızda rahatça taşıyabilirsiniz. Kayısı yağı kremini uygularken uygulayacağınız bölgeyi iyice yıkayın ve sonrasında durulayın. Bir havlu yardımı ile kullanacağınız bölgeyi tamamen kurutun ve nemli bırakmayın. Sonrasında kayısı yağı kremini cildinize uygulayabilirsiniz. Günde 2-3 kere bu işlemi tekrarlayın sizde zamanla cildinizdeki değişimin farkına varacaksınız.

  Kayısı Yağı KremiKayısı yağı kremi faydaları:
  • Göz altlarındaki kırışıklıkları ve kaz ayağı bölgesindeki kırışıklıkları en aza indirerek zaman içerisinde gidermektedir.
  • Cilt kırışıklıklarını gidererek cilde elastik bir görünüm sağlamaktadır.
  • Cilt hücrelerini yenileyerek cilt üzerinde gençleşme sağlamaktadır.
  • Ciltteki nem kaybını önleyerek cildin daha taze görünmesinde büyük rol oynamaktadır.
  • Yaşlanma karşıtı olan bir kremdir. Kişide yaşlanmayı geciktirir.
  • Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. İçerdiği vitaminler ve bal mumu sayesinde ciltte onarılması gereken bölgelerin onarımını hızlandırır.
  • Tüm cilt tiplerinde güvenle kullanılabilir. Yan etki göstermez.
  • Cilt üzerinde genel olarak sağlıklı ve bakımlı bir görünüm sağlamaktadır.
  • Cildin bakıldığında ışıl ışıl ve yumuşacık görünmesini sağlamaktadır.
  • Göz altında siyah halka oluşumlarına karşı oldukça etkili faydalar sağlamaktadır.
  • Siyah nokta ve akne oluşumlarını engeller.
  ]]>
  Evde Kayısı Çekirdeği Yağı Nasıl Yapılır https://www.kayisiyagi.gen.tr/evde-kayisi-cekirdegi-yagi-nasil-yapilir.html Wed, 05 Dec 2018 10:24:10 +0000 Evde Kayısı Çekirdeği Yağı Nasıl Yapılır: gülgiller familyasından olan kayısı pek çok faydası olan ve insanlar tarafından sevilerek tüketilen bir meyve olup, anavatanı Çin’dir. Türkiye’ de ise en çok Malatya da üre Evde Kayısı Çekirdeği Yağı Nasıl Yapılır: gülgiller familyasından olan kayısı pek çok faydası olan ve insanlar tarafından sevilerek tüketilen bir meyve olup, anavatanı Çin’dir. Türkiye’ de ise en çok Malatya da üretilmekte, Malatya ve Türkiye ekonomisine çok büyük katkı sağlamaktadır. 

Evde Kayısı çekirdeği yağı nasıl yapılır; yapılan araştırmalarıma göre evde kayısı çekirdeği yağı  yapılmasına dair somut ve tatmin edici bir bilgiye rastlanılamamıştır. Kayısı çekirdeği yağının yapımı daha çok fabrikasyon sistemleri soğuk presleme yapılmak suretiyle damıtılarak yapılır. Bu üretim faaliyetleri üç farklı şekilde yapılmakta olup bu sistemler aşağıda izah edilmiştir.  

Kayısı çekirdeği yağı üç değişik metot kullanılarak elde edilir.
1- Çekirdekler ısıtılmadan soğuk press yöntemi ile elde edilmesi, 
2- Çekirdeklerin kavrulmasından sonra, “Sıcak Zincir” sıkılması ile elde edilmesi.
3- Çekirdeğin öğütülmesi sonucu süper kritik CO2 Ekstraksiyonuyla elde edilmesi.

Bu kayısı çekirdeği yağı üretim sistemleri içerisinde en çok “çekirdekler ısıtılmadan soğuk press yöntemi ile elde edilmesi” metoduyla yapılan yağı daha makbul sayılır. 

Evde Kayısı Çekirdeği Yağı Nasıl YapılırKayısı Çekirdeği Yağı: Bu daha çok kozmetik alanında kullanılan cilde çok yararı olan bir yağdır. Kayısı çekirdeği yağında; A, D, K, E vitaminleri vardır. A vitamini cildin gençleşmesi ile derideki lekelerin giderilmesi için çok büyük bir katkı sağlar. Sivilce tedavisi için dahi bu yağdan faydalanılır. Kuru bir cilde sahip olan insanlar, içinde magnezyum, kalsiyum, selenyum mineralleri olan ve daha çok soğuk presleme yapılmak suretiyle damıtılarak üretilen kayısı çekirdeği yağını kullandıkları zaman çok büyük faydasını görürler İçindeki omega3 ile omega6 yağ asitlerinin bulunması, kozmetik ürün yapımında kullanılır olmasını sağlamıştır. Tarihte tümör ve ülserin tedavisi için kullanılan kayısı çekirdeği yağı, aromaterapi sahasında da, mühim taşıyıcı yağlar arasında yer almaktadır. Kayısı çekirdeği yağı deride oluşan lekeleri yok etmekten, cilt kırışıklarını giderme ve deri yaşlanmasını engellemeye değin, pek çok yararı bulunan, şifalı bir yağdır. 
]]> Kayısı Çekirdeği Yağı Göz Çevresi https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-cekirdegi-yagi-goz-cevresi.html Wed, 05 Dec 2018 11:29:29 +0000 Kayısı Çekirdeği Yağı Göz Çevresi, Biz kadınlar için göz çevresi oldukça önemlidir. Yaptığımız mimikler bazen bize kırışıklık olarak dönebiliyor. Her kadının kabusu olan yaşlanmanın ortaya çıkardığı belirtileri Kayısı Çekirdeği Yağı Göz Çevresi, Biz kadınlar için göz çevresi oldukça önemlidir. Yaptığımız mimikler bazen bize kırışıklık olarak dönebiliyor. Her kadının kabusu olan yaşlanmanın ortaya çıkardığı belirtileri göz çevresinde hızlıca oluşup canımızı sıkabilir.  BU durumda çareyi hemen kırışıklık giderici kremlerde aramak doğru değil.

Gözaltı kırışıklıkları, özellikle güneş altında uzun süre bulunan bayanlarda daha fazla ortaya çıkmaktadır. Gözaltı kırışıklıkları için uygulanacak bir kaç pratik yöntemden bahsetmek istiyorum. Gözaltı çevresi için bir çok bitkisel yağ deneyebilirsiniz ancak her bitkisel yağ göz çevresine uygulanmaz bu yüzden bilinçsizce ve uzman görüşü almadan kullanmamanızı öneririm. Bahsedeceğim kayısı çekirdeği yağı göz çevresi için size yardımcı olacaktır. Bitkisel yağlar gözaltı kırışıklıklarını tamamen gidermez ancak görünümlerini azaltır ve yeni ortaya çıkacak kırışıklık oluşumunu önlerler.

Neden göz çevresi için kayısı çekirdeği yağı

Kayısı çekirdeği yağı içerdiği bol miktarda A vitamini, E vitamini, K vitamini, D vitamini sayesinde cildin gençleşmesine, kırışıklıkların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur, cildin genç kalmasını sağlar ve cilde önemli bir etki sağlar. İstenmeyen lekeleri ve kırışıklıkları gidermede oldukça etkili bir kurtarıcıdır. İçerisinde ihtiva ettiği oleik, palmitik ve linoleik asit sayesinde cilt hücrelerinizi lekelere ve dış etkenlere karşı koruyucu bir duvar oluşturur. Ayrıca cilt kuruluğunu giderir ve cildi nemlendirir. İçerdiği mineraller sayesinde cildinizi canlandırır ve ışıl ışıl yapar. Bu bitkisel yağın içerisinde A vitamini, olduğundan dolayı  Göz çevresinde oluşmakta olan morlukların giderilmesinde harici olarak kullanılmaktadır. Cildi kuru olan kişilerin bu yağı kullanmalarında bu bitki çekirdeğinin içeriğinde var olan magnezyum, selenyum gibi minerallerin etkisiyle göz altlarına fayda sağlayacaktır. Kayısı çekirdeği yağı içeriğinde ihtiva etmiş olduğu omega 3 ve omega 6 yağ asitlerinin varlığından dolayı göz etrafında meydana gelen kırışıklarda cilt deformelerinde yani sarkmalarında, istenmeyen lekelerde, akne oluşumunda kullanımı sağlanmaktadır. 

Kayısı çekirdeği yağı göz çevresi etrafında ortaya çıkmış olan yağ bezelerinin bertaraf edilmesinde ciltte kolay emilim göstermesinden dolayı fayda sağlamaktadır. Kayısı çekirdeği yağ son zamanlarda kişilere fayda sağladığından dolayı kullanımı artmıştır. Özellikle de bayanlar bu yağı oldukça tercih etmektedir ve onlar tarafından kullanımı sağlanmaktadır. Bayanların kullanmış oldukları kozmetik ürünlerin göz çevrelerine vermiş olduğu zararlardan dolayı göz çevresine uygulanmasında fayda sağlar. Tabi ki kayısı çekirdeği yağını sadece kadınlar kullanmaz, genç yaşlı demeden her yaş grubundan olan bireylerin kullanması uygun görülmektedir ve bu yağın hiç bir yan etki bulunmaz. Kesinlikle cilt sağlığı için faydalı olan kayısı çekirdeği yağı uykusuzluktan dolayı göz çevresinde ortaya çıkan kızarık görüntünün giderilmesinde fayda sağlar ve uygulanan bölgede rahatlatıcı bir etki sağlar. 

Kayısı Çekirdeği Yağı Göz ÇevresiPeki Kayısı çekirdeği yağı göz çevresi için nasıl kullanacaksınız

Öncelikle pamuk üzerine birkaç damla kayısı yağı damlatarak göz çevrenize nazikçe sürün. Ya da kayısı çekirdeği yağını göz çevresine parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın. Uygulama bittikten sonra 1 saat beklettin daha sonra temizleyebilirsiniz. 2 günde 1 kez olacak şekilde akşamları uygulanması gerekmektedir. Bir süre sonra canınızı sıkan kırışıklıkların azaldığını fark edeceksiniz.

Dikkat kayısı yağı cilde sürüldükten sonra sakın güneşe çıkmayın yoksa tam tersi bir etki ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden gece kullanmanız daha doğru olacaktır.
]]>
Kayısı Çekirdeği Yağının Saça Faydaları https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-cekirdegi-yaginin-saca-faydalari.html Thu, 06 Dec 2018 04:30:30 +0000 Kayısı Çekirdeği Yağının Saça Faydaları, Bu güzellik anlayışının içerisinde kayısı çekirdeği yağının saça olumlu faydaları vardır. Doğanın eski zamanlardan bu yana sunduğu kayısı çekirdeği yüzyıllardır Kayısı Çekirdeği Yağının Saça Faydaları, Bu güzellik anlayışının içerisinde kayısı çekirdeği yağının saça olumlu faydaları vardır. Doğanın eski zamanlardan bu yana sunduğu kayısı çekirdeği yüzyıllardır beslenme ve ilaç yapımında kullanılmıştır. İngiltere'de 1600'lü yıllardayken tümör ve ülser tedavisinde kullanılmıştır. Arap doktorlar tarafından hemoroid ve kulak ağrısı gibi durumlarda kullanılmıştır. Saç sağlığı açısından çok faydalı olan kayısı çekirdeği yağı, antioksidan ve yağ asitleri bakımından oldukça zengin içeriğe sahiptir. Kayısı yağında A, E, D, K vitaminleri bulunur. Kayısı çekirdeği yağı tamamen doğaldır ve her yaş grubundaki insanlar için faydalı bir yağdır. Bu nedenle kurusu, tazesi ve çekirdeği tam bir şifa kaynağıdır. Bu yağın bünyesinde barındırdığı bileşenler sayesinde oldukça kuvvetli bir saç bakım iksiri haline getirmiştir. En önemlisi zengin ve doğal içeriği ile saç derisinde bulunan kan damarlarını kuvvetlendirir, kan dolaşımını artırır ve saçların daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. Ayrıca doğal bir besleyici olduğu için iyi bir nemlendirici görevi de yapar. Bu sebeple saç dökülmesi, matlık, kuruluk, saçların kırılması yada incelmesi gibi saç sorunlarına karşı düğümlerin açılmasını ve kolayca taranmasını sağlar. Daha rahat bir şekilde taranabilen yumuşak saçlara sahip olmak için kayısı çekirdeği yağı ile saç uçlarına az miktarda sürüldüğü zaman, saç kırıklarının oluşmasını engeller ve ortadan kalkmasını sağlar. Aynı zamanda saç köklerini ve saç tellerini besleyici özelliğe sahiptir. Yanı sıra saç derisinde daha etkili olabilmesi için, kayısı çekirdeği yağı hafif bir şekilde ısıtılır ve saç derisine 15-20 dakika boyunca masaj yöntemi uygulanması ile sürülür. Bu aşamadan sonra bir gün boyunca saçlarda bırakılır ve yıkandıktan sonra çok güzel sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Ayrıca her zaman kullanılan saç şampuanı içerisine bir kaç damla kayısı çekirdeği yağı ilave edilerek de masaj yöntemi uygulanabilir. Bu şekilde besleyici özelliği ile saç köklerini besler. Bu bakımdan zengin bir sihirli iksir olan kayısı çekirdeği yağı, sağlık yönünden oldukça faydalıdır. Doğallık ve güzellik sizinle olsun.

Kayısı Çekirdeği Yağının Saça FaydalarıKayısı Çekirdeği Yağının Saça Faydaları;
 • Saçların ihtiyaç duyduğu nem oranını sağlayarak, saçların daha parlak görünmesine yardımcı olur.
 • Saçı tabaka halinde sarar ve hava koşullarının olumsuz etkilerine karşı saça koruma sağlar.
 • Daha ahenkli ve hacimli saçlara kavuşmak için kayısı çekirdeği yağı kullanılmalıdır.
 • Saçın gelişimi açısından kırılmış ve yıpranmış saçlara karşı bakım oluşturur.
 • Saçları kökten uca koruyarak saç yapısının sağlıklı kalmasına yardımcı olur.
 • Saç tellerindeki kuruluğu önleyerek saçların dökülmesini ve kırılmasını durdurur.
 • Saç diplerinde oluşan kızarıklık ve döküntü gibi sorunlara karşı iyileştirici özelliğe sahiptir.
 • Uzun süre dış etkenlere maruz kalmış ve işlem görmüş saçların onarılmasına yardımcı olur.
]]>
Kayısı Çekirdeği https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-cekirdegi.html Fri, 07 Dec 2018 00:03:22 +0000 Kayısı çekirdeği, insanlar tarafından yıllardır ilaç ve kozmetik ürünü olarak kullanılmaktadır. Kayısı insan sağlığına çok faydalı bir meyvedir. Reçeli, meyve suyu, marmeladı ve tatlısı tüketilen kayısının, ç Kayısı çekirdeği, insanlar tarafından yıllardır ilaç ve kozmetik ürünü olarak kullanılmaktadır. Kayısı insan sağlığına çok faydalı bir meyvedir. Reçeli, meyve suyu, marmeladı ve tatlısı tüketilen kayısının, çekirdeğinin de meyvesinden alta kalır yanı yoktur. Kayısı çekirdeğinin de sağlığımıza birçok faydası bulunmaktadır. Kayısı çekirdeğinin güzel bir tadı vardır. Acı kayısı çekirdeğinin faydası daha çoktur ancak onu yiyebilmek acı olması nedeniyle biraz zordur.

Kayısı çekirdeği kurutularak kuru yemiş niyetine tüketildiği gibi, çekirdeğin yağıda çıkarılmaktadır. Kayısı çekirdeğindeki yağların damıtılmasıyla elde edilen kayısı çekirdeği yağı, cildimiz için mükemmel bir üründür.

Kayısı Çekirdeğinin Besin değerleri:

100 g. Kayısı çekirdeğinde

 • Protein 23,5
 • Kolesterol 0
 • Karbonhidrat 0
 • Doymamış yağ 46,4
 • Enerji değeri 581

Ayrıca kayısı çekirdeğinde Kalsiyum, magnezyum, karotin, betakaroten ve selenyum gibi minerallerin yanında A, B17, D, E ve K vitamini bol miktarda bulunmaktadır.

Kayısı Çekirdeği

Kayısı Çekirdeğinin Faydaları:

 • Kayısı çekirdeği yağının cildi gençleştirici, kırışıklığı ve lekeleri yok edici ve sivilceleri kurutucu özelliği bulunmaktadır. Özellikle kuru ciltleri yıpranmalara karşı korumaktadır. Haftada 2 kez cildin kırışık bölgelerine uygulandığı zaman cildi gençleştirir. Yaşlanmayı ve kırışıklığı önler.
 • Kayısı çekirdeği kurutulup tüketildiğinde içeriğinde bulunan B17 vitamini kansere karşı iyi bir koruyucudur. B17 vitamini tüm kayısı çekirdeklerinde bulunmakla birlikte en çok acı kayısı çekirdeğinde bulunmaktadır.
 • Kayısı çekirdeği yağının bir diğer özelliği de selülitli bölgelere haftada bir uygulandığında selülit şikâyetlerinin azaldığı görülmektedir.

Kayısı Çekirdeğinin Zararı Var mıdır

Kayısı çekirdeğinde siyanid (siyanür) bulunması nedeniyle fazla tüketilmesi sonucunda zehirlenmelere neden olabilmektedir. Zehirlenme durumu tüketilen miktara göredir. Eğer fazla tüketilirse insan sağlığı için risk teşkil etmektedir. Tüketenlerde görünebilen ilk zehirlenme belirtileri, baş ağrısı, kusma, bulantı, denge kaybı bulgulardır. Şikâyetler ilerlerse kalpte hızlı çarpma, bilinç kaybı, tansiyon düşmesi ve koma gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Eğer hasta tüm bu şikâyetlere rağmen önlem almıyorsa, sonuç daha da kötü sonuçlanabilmektedir.

]]>
Kayısı Çekirdeği Yağı https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-cekirdegi-yagi.html Fri, 07 Dec 2018 18:18:48 +0000 Kayısı çekirdeği yağı, gülgiller familyasından olan kayısı meyvesinin çekirdeğinde bulunan bitkisel yağların damıtılmasıyla elde edilir. Soğuk preslenme ile elde edilen yağ, cilt lekelerini yok etmekten, cilt k Kayısı çekirdeği yağı, gülgiller familyasından olan kayısı meyvesinin çekirdeğinde bulunan bitkisel yağların damıtılmasıyla elde edilir. Soğuk preslenme ile elde edilen yağ, cilt lekelerini yok etmekten, cilt kırışıklıklarını gidermeye ve cildin yaşlanmasını önlemeye kadar pek çok faydası olan içeriğiyle, şifalı özelliği olan bir yağdır. İçeriğinde A, D, K, E vitaminleri bulunur. A vitamininin cildin gençleşmesinde ve lekelerin giderilmesinde çok büyük bir katkısı vardır. Sivilce tedavisinde bile bu yağdan faydalanılmaktadır. Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler, içeriğinde magnezyum, kalsiyum, selenyum gibi mineraller bulunan bu yağı kullandıklarında oldukça faydasını görecektir. İçeriğindeki omega 3 ve omega 6 yağ asitlerinin varlığı, kozmetik ürünlerinin yapımında kullanılmasını sağlamıştır. Tarihte tümör ve ülser tedavisinde kullanılmış olan kayısı çekirdeği yağı, aromaterapi alanında da, önemli taşıyıcı yağlar arasında yer alır.

Kayısı çekirdeği yağının faydaları nedir

 • Bu yağın içinde bulunan oleik asit, palmitik asit ve linoleik asit nedeniyle hücre duvarı yapısının oluşturulması sağlanır. Bu da akne, sivilce, cilt kuruluğu, saç dökülmesi gibi sorunların giderilmesini sağlar. Cilde haricen uygulanacak olan yağ, kısa sürede faydalı etkilerini gösterecektir.
 • Tüm ciltlere uygun olan yağ, içerdiği A vitamini, magnezyum, betakaroten, kalsiyum, karotin gibi maddeler sayesinde cilde canlılık vererek, nemlendirilmesini sağlar. Ciltte meydana gelen kırışıklıkları gidermekte etkilidir. 
 • Yağ aynı zamanda şeker hastalığında, bronşit, hırıltılı öksürükte, astımda, kabızlıkta, amfizemde, sedef hastalığında ve bağırsak parazitlerinin yok edilmesinde etkilidir.
 • Sabun olarak ya da kolay emilme özelliği ile masajda kullanılabilen bir yağdır. Bu özelliği selüloitleri gidermek için kullanılır. Bunun için sorunlu bölgelere masaj yapılarak kullanılır.

Kayısı Çekirdeği Yağı

Kayısı çekirdeği yağı nasıl kullanılır

Yüzü temizlemek ve cilt problemlerinde kullanılan yağ, gece ve gündüz kullanılabilir. Gece yatmadan önce nemli bir pamuğa damlatılarak, dairesel hareketlerle yüz ve boyun çevresine sürülür. Gündüz nemlendirici olarak kullanılabilir. Cildi nemlendiren ve kirlerinden arındıran özelliği bulunan yağ, peeling vazifesi görür. Gözeneklerin açılmasını sağlayarak, cildin daha fazla oksijen almasına yardımcı olur. Bu şekilde cildin canlanmasını ve parlaklık kazanmasını sağlar. Kuru cilde sahip olanların her gün kullanması gerekir. Cilt kırışıklıklarını gidermek için, haftada iki defa kullanılması önerilir. Bağırsak parazitlerini gidermek için, bir bardak suya damlatılan 4-5 damla yağ içilmelidir. Selüloitleri gidermek için, dairesel hareketlerle yapılacak masaj faydalı olacaktır.10 yaşından küçük çocukların kullanımına uygun değildir. Aynı şekilde hamile ve emziren bayanların danışarak içmesi tavsiye edilir.

]]>
Kayısı Faydaları https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-faydalari.html Fri, 07 Dec 2018 18:38:59 +0000 Kayısı, yaz aylarında taze meyve olarak sofralarımızda tüketilen, aynı zamanda hoşafı, kurusu, kompostosu, reçeli, şurubu, marmeladı, şekerlemesi, meyve suyu ve tatlısı da yapılan çok faydalı bir meyvedir. Kayısı ağac Kayısı, yaz aylarında taze meyve olarak sofralarımızda tüketilen, aynı zamanda hoşafı, kurusu, kompostosu, reçeli, şurubu, marmeladı, şekerlemesi, meyve suyu ve tatlısı da yapılan çok faydalı bir meyvedir. Kayısı ağacı Gülgillerden bir ağaç türüdür. Ana yurdu olarak bazı kaynaklara göre Çin, bazı kaynaklara göre ise Doğu Anadolu olarak bilinmekte ise de, Avustralya ve Kaliforniya’ya kadar uzanan geniş coğrafyada yetiştirilmektedir.

Kayısı ağacının boyları 4 ile 6 metreye kadar uzayabilmektedir. Yürek şeklinde yaprakları ile dalları yayılarak dikine doğru uzar. İlkbahar aylarında pembemsi beyaz renkli çiçek açar. Temmuz aylarında oluşmaya başlayan kayısı, ülkemizde Malatya yöresinde yetişmektedir.

Kayısı ağacı yarı sıcak ve kurak iklimlerde, su tutmayan, az meyilli ve hafif kireçli toprakları sever. İlk önce çekirdeği dikilen bu güzel meyve yetiştikten sonra istenilen çeşitteki kayısının dalları ile aşılanır.

Büyük küçük bütün insanlar tarafından çok seviyen kayısının sağlığımıza çok faydası vardır. A, B, C ve P vitaminleri bakımından oldukça zengin olan kayısı özellikle bayanların çok ilgisini çekmektedir. Kayısının kurusu ve tazesi de sevilerek tüketilmektedir.

Kayısı Faydaları

Kayısının Besin Değerleri:

100 gr. Taze kayısıda

 • 51 Kalori
 • 1 gr. Protein
 • 2,8 gr. Karbonhidrat
 • 0 Kolesterol
 • 0,2 gr. Yağ
 • 0,6 gr. Lif
 • 23 mgr. Fosfor
 • 14 mgr. Kalsiyum
 • 281 mgr. Potasum
 • 12 mgr. Magnezyum
 • 270 IU A Vitamini
 • 0,03 mgr. B1 Vitamini
 • 0,04 mgr. B2 Vitamini
 • 0,6 mgr. B3 Vitamini
 • 0,07 mgr. B6 Vitamini
 • 10 mgr. C Vitamini
 • 0.5 mgr. E Vitamini

Kayısı birçok hastalıktan kurtulmamıza ilaçlarımıza ek olarak şifa kaynağıdır. Kurusu, tazesi ve çekirdeği ayrı ayrı şifa kaynağıdır. Yorgunluğu dindiren ve vücuda dinçlik katan bu meyve bağışıklık sistemimizi de güçlendirmektedir.

Kayısını  Faydaları:

Kabızlık: Kronik kabızlık şikâyeti olanlar bol bol organik kayısı suyu içerek veya 8-10 organik kayısı yiyerek kabızlık sorunundan kurtulabilirler.

Cilt Hastalıkları: Kayısı yaprakları güneş yanığı, uyuz tedavisinde ve egzama tedavisinde kullanılabilir. Soğukta tahriş olan eller için kayısı yaprağı iyi gelir.

Anemi: Kan düşüklüğü ve demir eksikliğinde, demir içeriği yüksek olan kuru kayısı tüketebilirler. Destekleyici ürün olarak oldukça faydalıdır.

Ateşli Hastalıklar: Kayısı suyu ile bal karıştırarak tüketilirse vücut ısısının düşürülmesinde yardımcı olur. Ayrıca mide, kalp, karaciğer ve sinirlere destek sağlar.

Vücutta Yağlanma: Düşük yağ ve kalori içeriği ile kayısı her diyet listesinde kendisine yer bulmaktadır. Kayısı tüketilerek hem açlık yatıştırılır, hem de gerekli vitamin ve mineraller temin edilmiş olur.

Bunların yanında kayısı, kalp hastalıklarının önlenmesinde, akciğer kanserine yakalanma riskini aza indirilmesinde, kolesterolün düşürülmesinde ve kan şekerinin düzene sokulmasında oldukça faydalı bir besin maddesidir. Ayrıca cinsel gücün arttırılmasında ve içeriğinde bulundurduğu bolca kalsiyum sayesinde çocukların kemik ve zihinlerinin gelişmesinde çok faydalıdır.

Faydaları saymakla bitmeyen bu mucizevî meyveyi sofralarımızdan eksik etmeyelim. Kahvaltıdan akşam yemeğine kadar her sofrada kendine yer bulabilecek olan bu meyveyi, isterseniz kahvaltıda reçel olarak tüketin, isterseniz öğle yemeğinde yemek sonrası güzel bir tatlı olarak tüketin, dilerseniz de gece yatmadan önce bir bardak kayısı suyu için.

]]>
Kayısı Yağı Zararları https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-yagi-zararlari.html Sat, 08 Dec 2018 13:14:37 +0000 Dahili olarak 10 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. Banyo sırasındaki kullanımlarda banyo zeminini kayganlaştırıcı özelliğine dikkat edilmelidir.

Dahili olarak 10 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. Banyo sırasındaki kullanımlarda banyo zeminini kayganlaştırıcı özelliğine dikkat edilmelidir.

Kayısı Yağı Zararları]]>
Kayısı Yağı Kullanımı https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-yagi-kullanimi.html Sat, 08 Dec 2018 20:29:25 +0000 Yüz temizliğinde ve cilt problemlerinde kullanılabilir. Hem gece hem de gündüz kullanım için uygundur. Geceleri yatmadan önce nemli bir pamuğa az miktarda kayısı yağı damlatın ve boynunuzda dahi

Yüz temizliğinde ve cilt problemlerinde kullanılabilir. Hem gece hem de gündüz kullanım için uygundur.

Geceleri yatmadan önce nemli bir pamuğa az miktarda kayısı yağı damlatın ve boynunuzda dahil olmak üzere tüm yüzünüzü dairesel hareketlerle silin. Gündüzleri ise nemlendirici gibi kullanılabilir. İsterseniz parazitleri yok etmek içinde bir bardak suya 4-5 damla kayısı yağı ekleyerek içebilirsiniz. 10 yaşından büyük herkes kullanabilir.

Kayısı Yağı Kullanımı]]>
Kayısı Yağı Faydaları https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-yagi-faydalari.html Sun, 09 Dec 2018 03:26:23 +0000 Kayısı yağı, gülgiller familyasından kayısının çekirdeğinin sıkılması ile elde edilmektedir. Kayısı yağının içeriğinde %65 Oleik asit (bir omega-9 doymamış yağ asitidir), %27 Kayısı yağı, gülgiller familyasından kayısının çekirdeğinin sıkılması ile elde edilmektedir.

Kayısı yağının içeriğinde %65 Oleik asit (bir omega-9 doymamış yağ asitidir), %27 Linoleik asit (bir omega-6 doymamış yağ asitidir), %5 Palmitik asit’ten oluşur.

Kayısı yağı‘nın büyük kısmını oluşturan bu asitler hücre duvarı yapısının oluşturulmasında önemli rol oynamaktadır. Bu sayede kayısı yağı, cilt kuruluğu, akne, saç dökülmesi gibi bir çok cilt problemi için etkili bir üründür.

Kayısı yağı tüm cilt tiplerine uygun olması ile birlikte, içerdiği A vitamini, kalsiyum, magnezyum, karotin ve betakaroten maddeleri ile cilde doğal bir canlılık ve parlaklık kazandırmasının yanında, cildi nemlendirmesi ve yaşlanma ile ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesinde de büyük rol oynamaktadır.

Kayısı Yağı Faydaları

Kayısı yağı cilt problemlerinin giderilmesinin yanı sıra şeker hastalığına karşı, hırıltılı öksürük, bronşit, astım, amfizem ve kabızlık, sedef hastalığı ve bağırsak parazitlerinin giderilmesinde de etkili rol oynamakta, saf olarak sabun içeriğinde ve emili kolay bir yağ olmasından dolayı masajda da kullanılabilinir.

Uygulanması kolay olan kayısı yağı, nemli bir pamuğa dökülerek yüz ve boyun çevresine daireler halinde uygulanarak nemlendirici şeklinde, suya veya şekere damlatılarak ağızdan alınarakta uygulanabilinir.

]]>
Kayısı Yağı Nedir ? https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-yagi-nedir.html Sun, 09 Dec 2018 17:20:54 +0000 Kayısı çekirdeği yağı, kayısı çekirdeklerinin soğuk preslenmesi ile elde edilmektedir. Oleik (omega-3) ve linoleik (omega 6) yağ asitlerince zengindir. Kayısı çekirdeği yağı kuru ve yaşlanmış ciltlerde, gö Kayısı çekirdeği yağı, kayısı çekirdeklerinin soğuk preslenmesi ile elde edilmektedir. Oleik (omega-3) ve linoleik (omega 6) yağ asitlerince zengindir. Kayısı çekirdeği yağı kuru ve yaşlanmış ciltlerde, göz çevresinin nemlendirilmesi amacıyla pek çok kozmetik ürünün içeriğinde yer almaktadır. Kayısı çekirdeği yağı tarihte tümör gelişmesini durdurmada kullanılmıştır. İngilterede 1600lü yıllarda tümör ve ülser tedavisinde uygulanmış, arap doktorlar tarafından hemoroid, kulak ağrısı gibi durumlarda kullanmışlardır. Aromaterapide en önemli taşıyıcı yağlardan biridir.Kayısı çekirdeği yağı cildi gençleştiriyor.

Doğanın mucizevi ürünlerinden biri olan ve kayısı meyvesinden elde edilen kayısı yağı, içerisinde bulundurduğu yağ asitleri ile cilt sağlığına önemli katkıda bulunuyor. Hücre duvarının oluşmasını sağlayan yağ asitleri cildi adeta yeniden şekillendirip, cilde hayat veriyor. Tüm cilt sorunlarına karşı savaşan ve tüm cilt tipilerinin kullanması için uygun olan kayısı yağının faydaları nelerdir, hep birlikte öğrenelim.

Gençlik iksiri kayısı yağı, cilde doğal bir parlaklık kazandırarak daha canlı görünmesini sağlıyor. Ciltteki kırışıklıklar, akne ve sivilce sorunları, cilt kuruluğu gibi sorunlar kayısı yağı sayesinde uçup gidiyor.

Kayısı Yağı Nedir

Yaşlanma karşıtı olan kayısı yağının, cildi nemlendirerek kirlerden arındırma işlevleri de vardır. Tam bir peeling görevi gören kayısı yağı tıkanmış gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlar. Gözeneklerin açılması ile bol bol oksijen alan cilt, yeniden canlanır.

Kayısı yağı kullanımı

Yüz temizliğinde ve cilt problemlerinde kullanılabilir. Hem gece hem de gündüz kullanım için uygundur. Geceleri yatmadan önce nemli bir pamuğa az miktarda kayısı yağı damlatın ve boynunuzda dahil olmak üzere tüm yüzünüzü dairesel hareketlerle silin. Gündüzleri ise nemlendirici gibi kullanılabilir. İsterseniz parazitleri yok etmek içinde bir bardak suya 4-5 damla kayısı yağı ekleyerek içebilirsiniz. 10 yaşından büyük herkes kullanabilir.

]]>
Kayısı Yağı https://www.kayisiyagi.gen.tr/kayisi-yagi.html Mon, 10 Dec 2018 06:09:02 +0000 Kayısı çekirdeğindeki bitkisel yağların damıtılmasından elde edilen kayısı çekirdeği yağı, özellikle cilt yaşlanmaları, cilt lekeleri ve cilt kırışıklıkları gibi cilt sorunlarına iyi gelmektedir. Ka Kayısı çekirdeğindeki bitkisel yağların damıtılmasından elde edilen kayısı çekirdeği yağı, özellikle cilt yaşlanmaları, cilt lekeleri ve cilt kırışıklıkları gibi cilt sorunlarına iyi gelmektedir. Kayısı çekirdeği değişik vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengindir. Kayısı yağında A, D, E, K vitaminleri bulunur. Özellikle A vitamini cildi gençleştirici ve cilt kırışıklığı ve lekelerini yok edici özelliklere sahiptir. Sivilceler nasıl geçer sorusunun cevaplarından birisi de Kayısı yağı çekirdeği kullanmaktır. Kalsiyum, Magnezyum ve Selenyum gibi mineraller ve iz elementler bakımından da zengin bir sihirli iksir olan Kayısı çekirdeği yağı, özellikle kuru ciltlere iyi gelmekte ve kuru ciltli kişilerde görülen cilt yıpranmalarını engellemektedir. Haftada 2 kez cilt kırışıklıkları olan bölgelere uygulanan kayısı çekirdeği yağı cildi gençleştirir.

Kayısı çekirdeği yağı aynı zamanda selülitli bölgelere uygulanırsa bölgesel zayıflama ve incelme çabalarınızda da faydalı olur. Kayısı çekirdeği yağının zayıflamaya doğrudan etkisi olmasa da selülit hücrelerini eritmekte ve selülite bitkisel çözüm olarak öne çıkmaktadır.

Kayısı çekirdeği yağının faydaları bunlarla bitmez. Kayısı çekirdeği yağının faydaları arasında selülit tedavisi de yer almaktadır. Eczanelerde ve aktarlarda kayısı esansı olarak ta sorarak temin edebileceğiniz kayısı çekirdeği yağı faydaları çok olan ama hiç bir yan etkisi zararı olmayan bir bitkisel tedavi solüsyonudur. Kaysı çekirdeği‘nin bazı kimyasal işlemlerle yağının damıtılmasından elde edilen yağın şişelenmesinden ibarettir. Kayısı yağı aynı zamanda kalsiyum, magnezyum, karotin ve betakaroten maddelerini içeriyor. Kayısı yağı yaşlanmayla ortaya çıkan kırışıklıkları azaltıyor.

Kayısı çekirdeği yağı nasıl kullanılır Cildin doğal güzelliği için haftada bir gün, kuru ciltlerde ise günde bir defa deriye kayısı yağı sürülmesini tavsiye ediyoruz

]]>